Skip to content

Abonenci Canal+ nie mogą już korzystać z aplikacji nc+ GO

Spis treści

Zamiast aplikacji nc+ GO abonenci mogą uzyskać dostęp do Canal+ online za pośrednictwem bezpłatnej usługi oferowanej przez drugiego co do wielkości operatora płatnej telewizji satelitarnej. Firma poinformowała, że aplikacja nc+ GO nie będzie już dostępna do pobrania po 31 grudnia, a klienci, którzy już ją zainstalowali na swoich urządzeniach, mogą nadal oglądać treści Canal+ do 30 czerwca 2020 roku. Po tej dacie abonenci będą chcieli skorzystać z innej aplikacji lub usługi, aby uzyskać dostęp do treści Canal+.

Dzięki kontakt nc plus abonenci mogą na żądanie uzyskać dostęp do kanałów telewizyjnych i treści wideo na ekranie smartfona, tabletu lub komputera. Aplikacja została stworzona, gdy usługa przesyłania strumieniowego dopiero zaczynała. Tak więc nc + GO ma limit godzinowy użytkowania. Ci z najdroższym planem otrzymują 744 godziny bezpłatnego dostępu do usługi, a najtańszy do 3 godzin miesięcznie. We wrześniu 2019 platforma nc+ została przemianowana na Canal+. W maju 2020 r. uruchomiono serwis streamingowy Canal+. Nie ma ograniczeń czasowych i można z niego korzystać również na telewizorach Smart TV (Android TV, Tizen). Dlatego istnienie nc + GO staje się zbędne. Zwłaszcza, że ​​nazwy witryn i aplikacji nawiązują do poprzednich nazw platform.

Już rok wcześniej platforma Canal+ rozpoczęła wycofywanie usługi nc+GO. Wybrani abonenci nie mają do niego dostępu. To kolejny etap w trwającym od kilku miesięcy procesie wycofywania usługi nc+GO. 3 listopada usługa zostanie zamknięta dla kolejnego zestawu abonentów, ale nie dla wszystkich. Zachęca się wszystkich abonentów usług satelitarnych do korzystania z nowoczesnej usługi online Canal+, która zapewnia bezpłatny dostęp do treści na żądanie i na żywo na wielu urządzeniach, bez ograniczeń czasowych, w ramach abonamentu.

W grudniu 2021 roku Canal+ miał 23,7 mln abonentów na całym świecie. W porównaniu do końca 2020 roku liczba ta wzrosła o 1,6 mln. Aż 900 000 nowych klientów to mieszkańcy Afryki, 400 000 to Francuzi, a firma pozyskała 300 000 klientów na innych rynkach europejskich, w tym w Polsce. Nie ma konkretnych liczb dla Polski. Prezentacja wykazała jedynie, że do końca 2021 r. firma miała 5,658 mln abonentów w całej Europie, z wyłączeniem Francji. Canal+ Polska reklamuje, że ma 2,7 mln abonentów na stronie internetowej firmy. Przewoźnik podał jednak te same dane rok temu. Raport finansowy Vivendi pokazuje, że przychody Grupy Canal+ w ubiegłym roku wyniosły 5,770 mld euro, co stanowi wzrost o 5,2%. W porównaniu do roku 2020. W 2021 roku rentowność Grupy Canal+ poprawiła się w porównaniu do roku 2020. EBITA wyniósł 480 mln EUR w porównaniu do 435 mln EUR w 2020 r., co stanowi wzrost o 10,4%.

2 komentarze

  1. Konrad
    15 września 2022 @ 12:09

    Jako abonent nc+ GO jestem bardzo rozczarowany tą wiadomością. Smutna wiadomość dla ludzi, którzy korzystali z tej aplikacji.

  2. Justyna
    15 września 2022 @ 12:12

    Aplikacja nc+ GO w wersji na iPhone’a i iPada dała użytkownikom szerokie możliwości. Szkoda mi, że tak się stało:(

Dodaj komentarz

Popularne wpisy